Photo by JESHOOTSCOM on Unsplash

► Sekretariat i Księgowość są fizycznie zamknięte, ale działają w trybie zdalnym on-line. Telefon stacjonarny uczelni 22-542-8717 jest aktywny, a zapytania można przesyłać na e-mail Sekretariatu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

► Prosimy kontaktować się z prowadzącymi zajęcia (np. regularnie zaglądać na tę stronę studiów on-line: bobolanum.moodle.org.pl, sprawdzać e-maile, uczestniczyć w zajęciach poprzez Zoom). Te różne platformy komunikacyjne pozwalają kontrolować każdego użytkownika kiedy ostatnio się zalogował.

► Materiały odnośnie wszystkich przedmiotów i studiów są uzupełniane i aktualizowane. Sposób prowadzenia zajęć on-line każdy prowadzący dostosowuje indywidualnie ze studentami swojego kursu.

Wszyscy studenci i wykładowcy mają założone konta. Każdy otrzymał e-mail z instrukcjami do pierwszego logowania:

- od (Nadawca): Administrator Moodle
- o Temacie: "Platforma e-learningowa: Nowe konto użytkownika"

Ci, którzy jeszcze nie zalogowali się na platformę e-learningową, to czas najwyższy, aby zrobić ten krok. Jeśli ktoś nie otrzymał e-maila o logowaniu, to proszę sprawdzić w skrzynce e-mail zakładkę SPAM. Po otwarciu tego e-maila należy postępować zgodnie z instrukcjami. Jeśli ktoś nie otrzymał takiego emaila, albo pomyłkowo skasował to proszę skontaktować się z Sekretariatem Uczelni.

Informacje szczegółowe...

Czytaj więcej...

Wszystkie zajęcia dydaktyczne na PWTW Collegium Bobolanum są odwołane od 12 marca do 10 kwietnia włącznie, w tym m.in. zajęcia na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, wszystkie spotkania, konferencje, lektoraty, kursy, studia formacyjne, zajęcia dla kleryków i biblioteka.

Studia odbywają się jedynie w formie on-line. Na stronie STUDIA ON-LINE znajdują się materiały i potrzebne informacje. Prosimy regularnie zaglądać na tę stronę. Materiały odnośnie wszystkich przedmiotów i studiów będą uzupełniane i aktualizowane.

Sesja egzaminacyjna zostaje przedłużona do 30 kwietnia.

Komunikat Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: W związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odwołuje wszystkie zajęcia dydaktyczne na uczelniach w Polsce.

Drugi komunikat Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, zawieszenie funkcjonowania uczelni jest przedłużone do 10 kwietnia, a jak najszerzej powinny być prowadzone zajęcia on-line i badania naukowe.

 

202002JanPawel2
KONKURS PAPIESKI
 
Chcąc podkreślić w 2020 r. 100. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II, Papieski Wydział Teologiczny Collegium Bobolanum oraz Studenckie Koło Naukowe "Sapere aude"
zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski
do wzięcia udziału w konkursie pod nazwą: Jan Paweł II w moim życiu.
Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży osobą i nauczaniem Jana Pawła II, jak również wsłuchanie się w głos młodego pokolenia, jakie znaczenie ma dla niego postać Świętego Papieża. Podziel się z nami swoją refleksją, kim dla Ciebie jest Karol Wojtyła. Zachęcamy, by najpóźniej do 29 maja 2020 r. przesłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. esej o objętości do 4 stron A4, napisanego czcionką Times New Roman o wielkości czcionki 12, interlinia 1,5, z obustronnym justowaniem. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi na początku czerwca 2020 r. 
 
Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że została wydana książka naszego wykładowcy o. prof. PWTW dr hab. Dariusza Gardockiego SJ pt. "Teologia wyzwolenia jako odpowiedź na epokowe wyzwania czasu".

20200204Gardocki

Książka ks. Dariusza Gardockiego SJ jest syntezą na temat genezy, rozwoju i aktualnej kondycji teologii wyzwolenia, która wyrasta z sytuacji społeczno-politycznej, w jakiej żyje Kościół południowoamerykański. Autor prezentuje wpływ obranej przez Kościół w Ameryce Łacińskiej opcji na rzecz ubogich (Medellín, Puebla, Sobór Watykański II) na dalszy rozwój myśli teologicznej w duchu wyzwoleńczym i metody jej uprawiania. Podkreśla, że teolodzy latynoamerykańscy nie zrywają z teologią klasyczną, ale dążą do jej reinterpretacji, co pozwala przybliżyć orędzie Chrystusa jego rzeczywistym adresatom – ludziom ubogim i potrzebującym. Ponadto nadają swym rozważaniom wymiar praktyczny, przez co teologia w ich wydaniu przedstawia wiarę chrześcijańską nie tylko jako ortodoksję, ale też jako ortopraksję.

Dariusz Gardocki SJ (ur. 1963) – profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie Collegium Bobolanum, na którym wcześniej studiował, a następnie obronił doktorat (1997) i uzyskał habilitację (2007). Ukończył również Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie. Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków i dyrektor Biblioteki Bobolanum (od 2008). Autor monografii Łaska podstawą wyzwolenia w teologii Leonarda Boffa (1999) i Jezus z Nazaretu – Mesjasz królestwa. Syn Boży i droga do Ojca. Studium analityczno-krytyczne chrystologii Jona Sobrino (2006). Specjalizuje się w teologii dogmatycznej i latynoamerykańskiej.

Książkę można zakupić w księgarniach Wydawnictwa WAM lub poprzez sklep internetowy WAM. Można też kupić książkę w wersji ebooka.