2018.12.13debata

13 grudnia w Auli Wielkiej (9.30-13.30) odbyła się kolejna debata teologiczna, w której wzięła udział młodzież szkół średnich. Temat debaty "Żyjesz online - umierasz offline" bardzo konkretnie dotykał stylu życia młodych, dla których używanie internetu jest prawie tak powszechne jak oddychanie powietrzem.

2018.12.13habilit2Na zdjęciu obaj doktorzy habilitowani w obecności ks. bp. prof. dr. hab. Tadeusza Pikusa

13 grudnia 2018 roku był dla Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie dniem wyjątkowym. Tego dnia Senat Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie przyjął uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie teologii o. dr. Markowi Blazie SJ i o. dr. Wacławowi Królikowskiemu SJ. Składamy gratulacje nowym niezależnym pracownikom naukowym i cieszymy się, że powiększy się skład naszego Senatu.

2018.12.13habilit1Na zdjęciu ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina Rektor PWTW wraz z Prorektorem o. prof. PWTW dr. hab. Piotrem Aszykiem SJ ogłaszają decyzję Senatu o nadaniu stopni naukowych.

2018.12.08Plakat

Zapraszamy do odwiedzienia naszej uczelni w sobotę 8 grudnia w godz. 10-14. W tym czasie studenci będą odpowiadać na wszystkie pytania związane ze studiami na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie Collegium Bobolanum i pokażą uczelnię. Wstęp wolny!

2018.12.06plakat

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na konferencję naukową w ramach cyklu „debaty teologiczne” pt.

"Franciszek – papież na nasze czasy"
6 grudnia 2018 r. w godz. 9.30-13.30
PWTW Collegium Bobolanum, Aula Wielka, ul. Rakowiecka 61

Debata teologiczna przeznaczona jest głównie dla studiujących na studiach doktoranckich i teologii r. III-V. Dla pozostałych wstęp wolny!

9.30       – Marek Blaza SJ: powitanie i prowadzenie
9.45-10.15     – Dariusz Gardocki SJ: Niezwykła zwykłość nauczania papieża Franciszka
10.15-10.45   – Jacek Poznański SJ: Ekoteologia po encyklice „Laudato si”
10.45-11.15   – Robert Skrzypczak: Teologia małżeństwa Franciszka
11.15-11.45    –      Przerwa na kawę
11.45-12.15   – Artur Filipowicz SJ: Moralność według Franciszka
12.15-12.45   – Tadeusz Kotlewski SJ: Ignacjańskie korzenie duchowości Papieża Franciszka
12.45-13.30   – Dyskusja panelowa

Francisnaszeczasy

9 marca 2019 roku zakończymy obchody Roku Jubileuszowego związanego z tym ważnym dla studiujących świętym. Św. Alojzy Gonzaga SJ jest patronem młodzieży katolickiej, szczególnie studiującej, bo sam studiował teologię i zmarł pod koniec studiów teologicznych nie otrzymawszy święceń kapłańskich.

AGonzaga

O. Generał jezuitów Arturo Sosa SJ rozpoczął uroczyście ten Rok Jubileuszowy św. Alojzego Gonzagi w kościele św. Ignacego w Rzymie, 9 marca 2018 r. Mszę św. koncelebrowało z o. Generałem ponad 100 kapłanów i uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni. Ten rok jubileuszowy trwa od 9 marca 2018 r. do 9 marca 2019 r. Na rozpoczęcie roku o. Generał wystosował list na ten temat.

► List o. Generała o Roku Jubileuszowym św. Alojzego Gonzagi i Stanisława Kostki

Grób św. Alojzego w Rzymie w kościele św. Ignacego

grobGonzagi

2018.11.28SzalencyBozy

Koło Naukowe Sapere aude zaprasza na spotkanie w Auli Wielkiej 28 listopada o godz. 19.00 na temat: "Boży szaleńcy".

Gośćmi będą zaproszeni księża, którzy będą opowiadać o kapłańskiej codzienności, blaskach i radościach życia duchownych oraz o trudnościach i trudach życia kapłańskiego. Serdecznie zapraszamy - Wstęp Wolny

W panelu będą uczestniczyli duchowni:

ks. Przemysław Śliwiński - rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej

ks. Henryk Zieliński - redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego "Idziemy"

ks. Przemysław Krawiec SAC - Centrum Pomocy Duchowej

o. Wacław Oszajca SJ - teolog, dziennikarz, publicysta, poeta

JBDsOniszczuk2019

The Jesuit Biblical Day is a conference for biblical scholars and doctoral students of the Bible. It will take place at the Pontifical Faculty of Theology in Warsaw in April 2019. The conference papers will be given in honor of Prof. Jacek Oniszczuk, S.J., our friend and professor of the New Testament in Rome who died tragically in the mountains.

Affirmed presence of the professors up til now:

prof. Massimo Grilli (PUG, Rome)
s. dr Judyta Pudełko PDDM (PWT Joanneum, Warsaw)
ks. prof. Peter Dubovský SJ (PIB, Rome)
ks. dr hab. prof. PWTW Piotr Kasiłowski SJ (PWT Bobolanum, Warsaw)
ks. prof. Roland Meynet SJ (PUG, Rome)
ks. dr hab. prof. PWTW Franciszek Sieg SJ (PWT Bobolanum, Warsaw)

► Updated info