Z przykrością informujemy, że między późnymi godzinami wieczornymi czwartku Bożego Ciała (15 czerwca 2017) a porannymi piątku 16 czerwca wandale zamalowali czarnym sprayem tablice na budynku Collegium Bobolanum. Wandalizmu dokonano też na budynku Politechniki i w Parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Jeśli ktokolwiek może pomóc w ujęciu sprawców to prosimy o kontakt z uczelnią albo z parafią. Prosimy o modlitwę w intencji sprawców, aby zrozumieli wyrządzone zło, nawrócili się i chcieli podjąć w swoim życiu zadośuczynienie za swoje grzechy.

wandalizm1

wandalizm2

wandalizm3

wandalizm4

Collegium Bobolanum zaprasza na wykłady w ramach serii »Konferencje Bobolanum«, które będą poświęcone rozmaitym aspektom pojednania. Cykl wykładów został zatytułowany:

"W zgodzie z sobą i z tobą"

Konferencje odbywają się zazwyczaj w drugi czwartek miesiąca w godzinach 1900-2030 w Auli Wielkiej Collegium Bobolanum przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.

W roku akademickim 2017/2018 zaplanowano następujące wykłady:

Artur Filipowicz SJ - W zgodzie z sobą
12 października 2017 r.

Tadeusz Kotlewski SJ - Zgodny dom
9 listopada 2017 r.

Jerzy Seremak SJ - Zaufaj Panu
14 grudnia 2017 r.

Piotr Aszyk SJ - Dialogiczny horyzont życia
11 stycznia 2018 r.

Robert Wawer SJ - Zgoda w rzeczypospolitej
8 marca 2018 r.

Zbigniew Kubacki SJ - Zgoda między dziećmi Abrahama
12 kwietnia 2018 r.

Marek Blaza SJ - Zgoda między nami chrześcijanami
10 maja 2018 r.

Konferencje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także tych, którzy nie są naszymi studentami. Wstęp jest wolny. Są organizowane od kilku lat. Wszystkich gorąco zapraszamy do intelektualnego pogłębiania swojej wiary i zdobywania wiedzy związanej ze sprawami duchowymi!

KonfBob2017 18 700x991

Zapraszamy w niedzielę 18 czerwca na warszawską premierę filmu "Próba" o pielgrzymce żebraczej trzech nowicjuszy jezuickich. "Próba żebracza" jest jedną z sześciu prób w jezuickich nowicjatach od prawie pięciuset lat. Pokaz i spotkanie z autorami odbędzie się w Auli Wielkiej Collegium Bobolanum na ul. Rakowieckiej 61 o godzinie 17.30. Wstęp wolny.

Obejrzyj ZWIASTUN FILMU

Obejrzyj PLAKAT

-   studia stacjonarne licencjackie -

Studia kształcą przyszłych nauczycieli i pedagogów. Proces kształcenia obejmuje tematykę z zakresu pedagogiki, ale także socjologii, psychologii, filozofii i teologii. Obecność przedmiotów teologicznych stanowi element wyróżniający pedagogikę chrześcijańską od klasycznego programu studiów na kierunku pedagogika.

W ramach studiów oferowane są dwie specjalności:

1. Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

Celem kształcenia na specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna jest przygotowanie do wychowania dzieci w duchu pedagogiki ignacjańskiej, to jest wypracowanej na przestrzeni wieków przez jezuitów wieloaspektowej koncepcji wychowania. Studia wyposażają przyszłych nauczycieli/pedagogów w solidną formację pedagogiczną i psychologiczną oraz etyczno-filozoficzno-teologiczną przygotowującą do pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych w klasach I-III.

2. Pedagogika rodziny z poradnictwem rodzinnym

Specjalność pedagogika rodzinny z poradnictwem rodzinnym wychodzi naprzeciw społecznej i kościelnej potrzebie pomocy rodzinom, które we współczesnym świecie bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości narażone są na ryzyko kryzysu i rozpadu. Absolwenci tej specjalności będą mogli służyć pomocą w zakresie poradnictwa wychowawczego i pomocy rodzinie.

Po zdaniu egzaminu dyplomowego (licencjackiego) absolwent studiów pierwszego stopnia otrzymuje tytuł zawodowy licencjata pedagogiki chrześcijańskiej  w zakresie wybranej specjalności, potwierdzony stosownym dyplomem.

Folder reklamujący pedagogikę chrześcijańską: [format PDF]

Obejrzyj krótki filmik na YouTube!

Program studiów dla I roku: [format PDF]

Ramowy program całych studiów: [format PDF]

Strona rekrutacyjna z informacją jak rozpocząć studia na tym kierunku.