-   studia stacjonarne licencjackie -

Studia kształcą przyszłych nauczycieli i pedagogów. Proces kształcenia obejmuje tematykę z zakresu pedagogiki, ale także socjologii, psychologii, filozofii i teologii. Obecność przedmiotów teologicznych stanowi element wyróżniający pedagogikę chrześcijańską od klasycznego programu studiów na kierunku pedagogika. W ramach studiów oferowane są dwie specjalności:

1. Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

Celem kształcenia na specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna jest przygotowaniedo wychowania dzieci w duchu pedagogiki ignacjańskiej, to jest wypracowanej na przestrzeni wieków przez jezuitów wieloaspektowej koncepcji wychowania. Studia wyposażają przyszłych nauczycieli/pedagogów w solidną formację pedagogiczną i psychologiczną oraz etyczno-filozoficzno-teologiczną przygotowującą do pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych w klasach I-III.

2. Pedagogika rodziny z poradnictwem rodzinnym

Specjalność pedagogika rodzinny z poradnictwem rodzinnym wychodzi naprzeciw społecznej i kościelnej potrzebie pomocy rodzinom, które we współczesnym świecie bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości narażone są na ryzyko kryzysu i rozpadu. Absolwenci tej specjalności będą mogli służyć pomocą w zakresie poradnictwa wychowawczego i pomocy rodzinie.

Po zdaniu egzaminu dyplomowego (licencjackiego) absolwent studiów pierwszego stopnia otrzymuje tytuł zawodowy licencjata pedagogiki chrześcijańskiej w zakresie wybranej specjalności, potwierdzony stosownym dyplomem.

Folder reklamujący pedagogikę chrześcijańską: [format PDF]

Obejrzyj krótki filmik na YouTube!

Ramowy program studiów: [format PDF]

Strona rekrutacyjna z informacją jak rozpocząć studia na tym kierunku.

Zapraszamy na 7 kwietnia godz. 9.00 do PWTW Collegium Bobolanum Aula Wielka

Przedpołudnie - spotkania otwarte:
-Powitanie (g. 9:00),
-Prelekcje wprowadzające w popołudniowe panele tematyczne:
I. Duchowość papieża Franciszka,
II. Zarządzanie i komunikacja w Kościele,
III. Adhortacja Amoris Laetitia - jej znaczenie dla podejścia duszpasterskiego,
IV. Ubodzy i działalność społeczna Kościoła

-Obiad (g. 13:00)

Popołudnie - spotkania zamknięte:
-Warsztaty w grupach tematycznych z udziałem zaproszonych gości (g.14:00),
-Podsumowanie prac w grupach tematycznych,
-Msza święta (~g.18:00),
-Kolacja i spotkanie braterskie we wspólnocie jezuitów.

NASI GOŚCIE: Michał Górski (Sant'Egidio), Tadeusz Kotlewski SJ (Bobolanum), Jarosław Mikuczewski SJ
(Ignatianum), Stanisław Nowak OP (DOL), Zbigniew Nosowski (Więź), Barbara Olejnik RCSJ (Jezuickie
Centrum Społeczne W Akcji), ks. Damian Wąsek (UPJPII), Wiktoria Wróblewska (SGH)

Ukazał się nowy numer naszego czasopisma naukowego Studia Bobolanum 28 (2017) 1. Trzy numery kwartalnika wydawane są w języku polskim, a ostatni numer czwarty wydawany w roku zawiera artykuły naukowe w językach obcych. Zachęcamy do zakupu tego numeru i poprzednich w Wydawnictwie Rhetos. Numery archiwalne Studiów Bobolanum z poprzednich lat znajdują się do pobrania w formacie PDF na stronie bobolanum.pl

Wielki Kanclerz PWTW ks. kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski po otrzymaniu nihil obstat Kongregacji Wychowania Katolickiego mianował Dekretem z dnia 18 stycznia 2017 roku ks. dr hab. Piotra Aszyka SJ na stanowisko Profesora Nadzwyczajnego w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Również na PWTW Collegium Joanneum, nowym profesorem nadzwyczajnym został ks. dr hab. Robert Skrzypczak. Gratulujemy!

Zapraszamy na ostatnią z cyklu Konferencję Bobolanum "Na szczęście nadzieja… nadzieja na szczęście"

o. Artur Filipowicz SJ

"Nadzieja w umieraniu"
25 maja 2017 r.

Konferencje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także tych, którzy nie są naszymi studentami. Wstęp jest wolny. Odbywają się zazwyczaj w drugi czwartek miesiąca w godzinach 19.00-20.30 w Auli Wielkiej (im. Brata Franczaka) Collegium Bobolanum przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie i są organizowane od kilku lat. Wszystkich gorąco zapraszamy do intelektualnego pogłębiania swojej wiary i zdobywania wiedzy związanej ze sprawami duchowymi!