Ukazał się nowy numer naszego czasopisma naukowego Studia Bobolanum 27 (2016) 4. Ostatni numer wydawany w roku zawiera artykuły naukowe w językach obcych. Zachęcamy do zakupu tego numeru i poprzednich w Wydawnictwie Rhetos. Numery archiwalne Studiów Bobolanum z poprzednich lat znajdują się do pobrania w formacie PDF na stronie bobolanum.pl

Wielki Kanclerz PWTW ks. kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski po otrzymaniu nihil obstat Kongregacji Wychowania Katolickiego mianował Dekretem z dnia 18 stycznia 2017 roku ks. dr hab. Piotra Aszyka SJ na stanowisko Profesora Nadzwyczajnego w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Również na PWTW Collegium Joanneum, nowym profesorem nadzwyczajnym został ks. dr hab. Robert Skrzypczak. Gratulujemy!

Zapraszamy na comiesięczne Konferencje Bobolanum z cyklu: "Na szczęście nadzieja… nadzieja na szczęście"

o. Zbigniew Kubacki SJ
"Chrystus naszą nadzieją"
9 marca 2017 r.

o. Artur Filipowicz SJ
"Nadzieja w umieraniu"
20 kwietnia 2017 r.

o. Marek Blaza SJ
"Nadzieja powszechnego zbawienia"
11 maja 2017 r.

Konferencje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także tych, którzy nie są naszymi studentami. Wstęp jest wolny. Odbywają się zazwyczaj w drugi czwartek miesiąca w godzinach 19.00-20.30 w Auli Wielkiej (im. Brata Franczaka) Collegium Bobolanum przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie i są organizowane od kilku lat. Wszystkich gorąco zapraszamy do intelektualnego pogłębiania swojej wiary i zdobywania wiedzy związanej ze sprawami duchowymi!

W najbliższy w czwartek 12 stycznia zapraszamy na Konferencję Bobolanum o. Tadeusza Kotlewskiego SJ pt. "Zaufać nadziei". O. Kotlewski jest doświadczonym kierownikiem duchowym i terapeutą, wykładowcą duchowości i autorem wielu książek. Konferencje z cyklu "Na szczęście nadzieja… nadzieja na szczęście" odbywają się o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Collegium Bobolanum przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61. Wstęp jest wolny. Zapraszamy do intelektualnego pogłębiania swojej wiary i zdobywania wiedzy związanej ze sprawami duchowymi!