dzien karmienia twojego ego

TEMATY WARSZTATÓW W RAMACH „DNIA KARMIENIA TWOJEGO EGO”

COLLEGIUM BOBOLANUM

15 maja 2015 r.  zaczynamy od godz. 9.00 w Auli Wielkiej, ul. Rakowiecka 61

Warsztaty 1-6 przeznaczone są dla młodzieży licealnej, a warsztat nr 7 dla nauczycieli

Warsztat nr 1
KOMUNIKACJA DAMSKO-MĘSKA W PIGUŁCE

Warsztat pomoże Ci zrozumieć sposób komunikacji, myślenia płci przeciwnej – czyli co nas łączy, a co różni?
Dowiesz się  jakie popełniamy najczęściej błędy w komunikacji międzypłciowej oraz „jak rozmawiać ich językiem”, czyli co robić i jak mówić, żeby wybrnąć z sytuacji konfliktowej bez „focha” lub                „ cichych dni”.

Warsztat prowadzi Eliza Janowska.

Warsztat nr 2
WYBÓR DROGI ZAWODOWEJ
JAK ODNALEŹĆ I ZACZĄĆ ROBIĆ TO, CO KOCHASZ?

Czy chcesz decydować o tym, jak będziesz zarabiać pieniądze? Czy wiesz co jest ważne na drodze spełnienia zawodowego?

Na szkoleniu dowiesz się jak wyznaczać swoją drogę zawodową na podstawie swoich umiejętność oraz zasobów zewnętrznych i wewnętrznych.

Warsztat prowadzą Janek Godlewski i Piotr Jan Panasiuk.

Warsztat nr 3
KOLORY ŚWIADOMOŚCI – MÓJ DESIGN ZEWNĘTRZNY I WEWNĘTRZNY

Jak Ci się żyje? Myślałeś o zmianie? Czy jest coś co chciałbyś/chciałabyś sobie uświadomić? Jakie „kolory Ciebie wypełniają”? Poszukujesz wskazówek do przyprawienia smakiem swojego życia duchowo-sakramentalnego?

Warsztat rozwoju duchowo-osobistego rozbudzający poznanie siebie, pomagający zrozumieć co buduje nasze samopoczucie i samoświadomość. Poznanie metod organizowania swojego otoczenia, aby móc znaleźć w nim miejsce „dla siebie”,  m.in. poprzez metody autorefleksji i łączenia doświadczeń dnia codziennego z przeżyciami duchowymi.
Warsztat adresowany jest do osób wierzących i poszukujących, które chciałyby odkryć na nowo swój wewnętrzny świat i zwiększyć w nim poczucie równowagi w relacji z samym sobą, Bogiem i innymi.

Warsztat prowadzą: Joanna Kryńska i Adrian Helik SJ.

Warsztat nr 4
JASNA STRONA NIEZGODY, CZYLI JAK UJARZMIĆ KONFLIKT…
ABC ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW

- Czy unikać konfliktu?
- Czy konflikt może być kreatywny?
- Jak przeżywam konflikt?
- Moja metoda na konflikt?
- Konflikt i co dalej?

Warsztat prowadzi Katarzyna Okulska.

Warsztat nr 5
JAK DOJŚĆ DO CELU - I TO NIE BYLE JAKIEGO?

Niezrealizowane, zapomniane postanowienie noworoczne, nieosiągnięty cel. Brzmi znajomo?
Jeśli tak, być może to szkolenie jest dla Ciebie. Na warsztacie dowiesz się jak wyznaczyć sobie cel, jak go zrealizować, jak zachować motywację w trakcie działania i nie dać się zniechęcić przez trudności      i porażki.

Warsztat prowadzą: Agata Woźniak i Urszula Wicher.

Warsztat nr 6
LIDER MŁODZIEŻOWY
JAK WYZNACZAĆ I PRECYZOWAĆ WSPÓLNE CELE GRUPY?

Warsztat dla tych, którzy chcą wspierać działania swoich grup koleżeńskich.

Warsztat prowadzą: Justyna Ciorga i Paweł Walisiak

Warsztat nr 7 – dla nauczycieli
SŁODKI SMAK TU I TERAZ

Chcesz odświeżyć swoje spojrzenie na teraźniejszość? Szukasz sposobu na dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą?
Zapraszamy na warsztat, w czasie którego będziemy odkrywać znaczenie tu i teraz, ćwiczyć uważność i poznawać metody na atrakcyjne,  wspólne aktywności pozwalające odciągnąć dzieci od wirtualnego świata.

Warsztat prowadzą: Katarzyna Dyrcz i Bogdan Zatorski.

Zapisz się na wybrany warsztat u osoby przyjmującej zgłoszenia w Twojej szkole koniecznie w terminie do 30 kwietnia b.r. lub zgłoś swój udział na adres mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.