20201019Filipowicz

Wyjątkowa sytuacja zmobilizowała nas, by Konferencje Bobolanum udostępnić szerszemu gronu. Kolejne konferencje będą systematycznie ukazywać się na kanale YouTubowym uczelni - ZASUBSKRYBUJ!

2020KonfWitam

Collegium Bobolanum zaprasza na wykłady w ramach cyklu »Konferencje Bobolanum«, które co roku podejmują aktualną tematykę. W normalnych czasach Konferencje odbywają się zazwyczaj w drugi czwartek miesiąca w godzinach 1900-2030 w Auli Wielkiej Collegium Bobolanum przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie (wejście od ul. Rakowieckiej lub od ul. Andrzeja Boboli). Konferencje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także tych, którzy nie są naszymi studentami. Wstęp jest wolny. Comiesięczne Konferencje Bobolanum są organizowane od kilku lat. W ramach różnych serii odbywały się już wykłady z: zakresu współczesnej duchowości, duchowości wielkich religii, głównym szkołom duchowości chrześcijańskiej, wielkim postaciom duchowym XX wieku, rzeczywistości duchowej i rozeznawania, pojednania. Wszystkich gorąco zapraszamy do intelektualnego pogłębiania swojej wiary i zdobywania wiedzy związanej ze sprawami duchowymi!

Konferencje Bobolanum w roku akademickim 2020/2021 są poświęcone pogłębianiu myśli o. Generała zakonu jezuitów Pedro Arrupe SJ: „być dla innych".

2020KonfArrupe

1. być sobą dla siebie – Artur Filipowicz SJ – dostępna po 15 października 2020
2. być dla Boga – Tadeusz Kotlewski SJ – dostępna po 19 listopada 2020
3. być dla człowieka – Jerzy Seremak SJ – dostępna po 10 grudnia 2020
4. być dla świata – Robert Wawer SJ – dostępna po 14 stycznia 2021
5. być dla Kościoła – Dariusz Gardocki SJ – dostępna po 11 marca 2021
6. być dla braci ze Wschodu – Marek Blaza SJ – dostępna po 15 kwietnia 2021
7. byli dla innych – Wacław Oszajca SJ – dostępna po 13 maja 2021

Konferencje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także tych, którzy nie są naszymi studentami. Wstęp jest wolny. Są organizowane od kilku lat. Wszystkich gorąco zapraszamy do intelektualnego pogłębiania swojej wiary i zdobywania wiedzy związanej ze sprawami duchowymi!

Zestawienie Konferencji z ostatnich lat...