WIARAnieWIARA

Collegium Bobolanum zaprasza na wykłady w ramach cyklu »Konferencje Bobolanum«, które co roku podejmują aktualną tematykę. Konferencje odbywają się zazwyczaj w drugi czwartek miesiąca w godzinach 1900-2030 w Auli Wielkiej Collegium Bobolanum przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie (wejście od ul. Rakowieckiej lub od ul. Andrzeja Boboli). Konferencje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także tych, którzy nie są naszymi studentami. Wstęp jest wolny. Comiesięczne Konferencje Bobolanum są organizowane od kilku lat. W ramach różnych serii odbywały się już wykłady z: zakresu współczesnej duchowości, duchowości wielkich religii, głównym szkołom duchowości chrześcijańskiej, wielkim postaciom duchowym XX wieku, rzeczywistości duchowej i rozeznawania, pojednania. Wszystkich gorąco zapraszamy do intelektualnego pogłębiania swojej wiary i zdobywania wiedzy związanej ze sprawami duchowymi!

Konferencje Bobolanum w roku akademickim 2019/2020 są poświęcone rozmaitym aspektom wiary (po cyklu o nadziei w 2016/2017 i o miłości w 2015/2016). Cykl wykładów został zatytułowany:

"(nie) Wiara w Boga"

1. (nie) wiara w obietnicę Jerzy Seremak SJ 10 października 2019

2. (nie) wiara w Jezusa Rafał Strugiński SJ 14 listopada 2019

3. (nie) wiara w miłość Tadeusz Kotlewski SJ 12 grudnia 2019

4. (nie) wiara w wolność Artur Filipowicz SJ 16 stycznia 2020 (III czwartek miesiąca)

5. (nie) wiara w Kościół Dariusz Gardocki SJ 12 marca 2020

6. (nie) wiara w wieczność Marek Blaza SJ 2 kwietnia 2020 (I czwartek miesiąca)

7. (nie) wiara między wierszami Wacław Oszajca SJ 14 maja 2020

Konferencje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także tych, którzy nie są naszymi studentami. Wstęp jest wolny. Są organizowane od kilku lat. Wszystkich gorąco zapraszamy do intelektualnego pogłębiania swojej wiary i zdobywania wiedzy związanej ze sprawami duchowymi!

Zestawienie Konferencji z ostatnich lat.