Sobota i niedziela 21-22 października 2017, godz. 11.00-19.00, Rakowiecka 61 (dwa pomieszczenia: Jezuickie Centrum w Akcji i Sala C)

Festiwal Podróżniczo-Chrześcijański "Daleko Bliżej - Więcej niż podróż" to dwa dni prelekcji i warsztatów o tym, jak podróżować dalej i bliżej - miejsc, kultur i ludzi. To spotkania z tymi, którzy chcą podzielić się z Wami ciekawymi historiami i doświadczeniami z podróży - tymi, które zmieniły ich życie nadając mu nowy kierunek.

Bedzie autostopowo po Europie, rowerowo po Senegalu, pieszo po drodze sw. Jakuba w Polsce i Hiszpanii, będzie o tym, jak pojechać pierwszy raz dookoła świata, o różnicach kulturowych i jak sobie z nimi (po)radzić, o wolontariacie w podrozy - czy w ogole ma sens, o tym jak zostawić wszystko i wyjechać na Madagaskar, by pomagać innym, o tym czy pomoc humanitarna i rozwojowa ma sens - czyli jak pomagać mądrze, jak zrobić recyclingowy plac zabaw dla dzieci w obozie dla uchodźców, bedzie tez o emocjach, oraz jak podróżować wśród innych kultur nie wyjeżdżając wcale. Wszystko to opowiedziane przez tych, ktorzy zapragneli, by ich podroz byla czyms wiecej, niz zwyklym zwiedzaniem i napelnianiem siebie.

► PLAKAT

PROGRAM

WSTEP WOLNY! dzięki uprzejmości Collegium Bobolanum i Jezuickiego Centrum Społecznego "W akcji", które użyczyły swoich pomieszczeń, oraz dzięki życzliwości prelegentów, którzy chcą się dzielić tym, czego nauczyli się w drodze tak po prostu - bo warto! ZAPRASZAMY!!!