2018.06.04JUTW

4 czerwca w ogrodzie jezuitów przy ul. Rakowieckiej 61 odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla uczęszczających na Jezuicki Uniwersytet Trzeciego Wieku (JUTW). Było to zarazem zakończenie pierwszego trzyletniego cyklu wykładów 2015-2018.

Program obejmował następujące obszary:
- Myśl chrześcijańska - wykłady z dziedziny duchowości, Biblii, etyki i doktryny chrześcijańskiej.
- Zdrowie - wykłady specjalistyczne nauk medycznych o zdrowiu psychicznym i fizycznym.
- Polska i świat - wykłady z politologii i socjologii dotyczące współczesnych wydarzeń w Polsce i na świecie.
- Zajęcia fakultatywne - teatr, filharmonia, pielgrzymki, zajęcia kulturowo-religijne.

Kierownik studiów JUTW, ks. prof. dr hab. Marek Sokołowski SJ rozdał Dyplomy ukończenia. Nie oznacza to jednak, że uczęszczający muszą odejść. Rozpoczyna się nowy cykl trzyletni z nowymi wykładami. Tematyka wykładów nie będzie ta sama co w I cyklu, co oznacza że można dalej kontynuować studia. Praktycznie tylko kilka osób nie zadeklarowało się na kolejny cykl, co oznacza, że ta forma edukacji sprawdziła się na naszej uczelni. Przyjmujemy też osoby nowe. Zapisy w sekretariacie. Pierwsze wykłady w nowym cyklu rozpoczną się 1 października 2018 w poniedziałek o godz. 11.00. Zapraszamy!