20191112swasik

12 listopada 2019 r. o. Seweryn Wąsik SJ obronił w znakomitym stylu pracę doktorską z teologii duchowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Recenzentami pracy byli ks. prof. Jan Machniak z UJP II z Krakowa i o. prof. Marek Sokołowski SJ z naszej uczelni PWT Bobolanum w Warszawie. Świadkami wydarzenia byli Współbracia z Czechowic Dziedzic i Warszawy, jak również Rodzina o. Seweryna, jego przyjaciele z kursu doktoranckiego oraz zaproszeni goście.

Praca pt. "Formacja duchowa chrześcijanina w rekolekcjach kard. Carlo Marii Martiniego" została oceniona bardzo wysoko z wnioskiem o wyróżnienie. Doktorat został napisany pod kierunkiem ks. prof. Stanisława Urbańskiego z UKSW, eksperta z duchowości chrześcijańskiej, który wychował już niespełna stu doktorów, w tym trzech jezuitów.

Doktorat o. Seweryna napisany jest w formie podręcznika metodycznego z duchowości ignacjańskiej. Omawia w detalach, w jaki sposób kard. Martini dawał rekolekcje ignacjańskie. Autor przeanalizował kilkadziesiąt kursów rekolekcji, by ukazać nowatorską metodę dawania ćwiczeń duchowych włoskiego jezuity.

O. Seweryn udziela rekolekcji ignacjańskich w Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Naszemu nowemu Doktorowi gratulujemy i życzymy kroków na drodze naukowej AMDG.