W środę, 13 stycznia 2016 r., w Collegium Bobolanum odbyła się kolejne spotkanie z cyklu Debat Oxfordzkich. Tym razem propozycja broniła tezy „Uchodźcy zagrożeniem dla Polski”. Nie brakowało emocji!

W panelu dyskusyjnym spotkali się Paweł Dudzik i Rafał Bulowski, którzy reprezentowali propozycję, oraz Jakub Niedzielski i Damian Czerniak, reprezentanci opozycji. Gospodarzem oraz moderatorem spotkania był o. Artur Filipowicz SJ. W czasie dyskusji padło wiele merytorycznych argumentów, nie zabrakło jednak także emocjonalnych wystąpień. 

W Auli Wielkiej Collegium Bobolanum licznie zgromadzili się słuchacze, którymi byli uczniowie XXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego, oraz uczniowie XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej z Mokotowa. I z ich strony nie zabrakło ciekawych uwag, oraz pytań, które niemal w całości adresowane były do reprezentantów opozycji.

Dyskutowany aktualnie temat w polskim społeczeństwie oraz ciekawi goście kolejny raz przyczynili się do ciekawej i merytorycznej dyskusji. Na kolejną debatę Collegium Bobolanum zaprasza pod koniec lutego br.

Red.