Najpierw w skrócie dlaczego warto u nas studiować!

- Jesteśmy uczelnią z wielowiekową tradycją sięgającą 1580 roku, kiedy to o. Piotr Skarga SJ założył w Połocku pierwszą szkółkę liczącą kilku uczniów. Od tamtego czasu zaczęliśmy gromadzić doświadczenie jak najlepiej przygotować studentów do życia.

- Jesteśmy jedną z ponad stu uczelni wyższych prowadzonych na całym świecie przez zakon jezuitów, który pod koniec XVI w. ustanawiał światowe standardy nowoczesnego szkolnictwa wyższego wypróbowane na przestrzeni wieków i wykorzystywane do dziś, np. w kształceniu jezuitów.

- Jesteśmy uczelnią, która osadzona jest w jezuickim modelu edukacji, który troszczy się o całościowy rozwój osoby nie ograniczając się do sfery intelektualnej. Indywidualne podejście, wysoki poziom edukacji, kreatywność, tworzą sprzyjający klimat dla rozwoju intelektualnego i duchowego studentów.

- Tradycja i nowoczesność, przyjazna atmosfera, solidna wiedza klasyczna połączona z żywo dyskutowanymi współcześnie problemami z zakresu wiary, etyki, kultury, składają się na unikalny charakter Collegium Bobolanum.

- Wiele wykładów prowadzą ojcowie jezuici uformowani w zakonie i wykształceni na najlepszych światowych uczelniach.

- Jesteśmy uczelnią, która nadaje stopnie naukowe zarówno państwowe jak i kościelne na prawach papieskich.

- Mamy bogatą ofertę studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, stopni akademickich, kursów i konferencji, dostosowaną do każdego wieku, stanu i stylu życia. Oferujemy jedyny w Warszawie Uniwersytet Trzeciego Wieku zorientowany również na sprawy duchowe.

- Oferujemy możliwość studiowania jednocześnie dwóch kierunków i zdobycia w ciągu 5 lat licencjata zawodowego z politologii oraz tytułu magistra z teologii. W trakcie studiów można dodatkowo zdobyć Certyfikat Trenera, czyli 3 w 1.

- Jako jedyni oferujemy studia niestacjonarne teologii (zaoczne) bez studiowania w niedziele (tylko w soboty).

- Oferujemy możliwość studiowania pedagogiki chrześcijańskiej, teologii lub politologii jako drugiego bezpłatnego kierunku studiów.

- Oferujemy studia indywidualnym tokiem, zapewniając jednocześnie wysoki poziom edukacji, oraz sprzyjający klimat dla rozwoju intelektualnego i duchowego.

- Mamy doskonałą lokalizację: uczelnia w jednym miejscu, przy narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, przy dużym parku Warszawy (Pola Mokotowskie), niedaleko Biblioteki Narodowej, z doskonałym dojazdem metrem, autobusem i tramwajem.

- Ze względu na niewielką liczbę studentów panuje u nas atmosfera wspólnoty, w której wszyscy się znają, a każdy studiujący ma bezpośredni dostęp do każdego profesora, władz uczelni i sekretariatu. Mamy indywidualne podejście do studenta.

- Studia u nas stwarzają okazję do połączenia studiów z politologii lub teologii z możliwością wyjazdu na misje i włączenie się w pracę ewangelizacyjną jezuitów w różnych zakątkach świata. Program prowadzony wspólnie z Jezuickim Centrum Społecznym „W Akcji”

- W czasie studiów można zaangażować się w Duszpasterstwo Akademickie "Dąb" lub włączyć się w różnorodne duszpasterstwa działające przy Parafii i Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

- Mamy bogatą ofertę z zakresu teologii, politologii, pedagogiki chrześcijańskiej, duchowości i etyki:

Pedagogika chrześcijańska – studia stacjonarne licencjackie

Politologia – studia stacjonarne licencjackie

Teologia – studia stacjonarne magisterskie

Teologia – studia niestacjonarne magisterskie

Teologia – studia doktoranckie

Podyplomowe Studia Duchowości

Podyplomowe Studia dla Nauczycieli Etyki

Otwarte Studium Akademickie

Lektoraty języka hebrajskiego biblijnego, łaciny i starożytnej greki

Kurs Trenerski

Jezuicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Masz pytania, wątpliwości? - Zapytaj Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie Sekretarza PWTW Collegium Bobolanum: 783 526 956

 

Rekrutację przeprowadzamy od maja do września z przerwą urlopową w sierpniuWarunkiem przystąpienia kandydata do rekrutacji na studia jest dostarczenie do sekretariatu Collegium Bobolanum (osobiście lub przesłanie pocztą – listem poleconym) odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów i terminów zgłaszania się na wybrane kierunki i formy studiów znajdują się w poszczególnych zakładkach.

Rekrutację na studia prowadzimy w oparciu o Uchwałę Rady Sekcji nr 01/05/2015 z dnia 28 maja 2015 r. oraz Uchwałę Rady Wydziału nr 18/09/2015 z dnia 29 września 2015 r.